12 maja – DKK dla przedszkolaków z Łękawicy
Tego dnia odbyły się literackie odwiedziny w Przedszkolu w Łękawicy. Wspólnie czytaliśmy książkę „Jak mama została Indianką?” autorstwa Ulfa Starka i Matiego Leppa. Historia wywołała zarówno wiele śmiechu, jak i wzruszeń, a także stała się inspiracją do rozmów o czasie wolnym, odpoczynku oraz znaczeniu wspólnej zabawy rodziców z dziećmi.

12 maja – DKK Zakrzów – „Pestka i jajko”
Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Zakrzowie uczestnicy poznali książkę „Pestka i jajko” autorstwa Alex Latimer i David Litchfield. Wspólna lektura stała się okazją do rozmów o przyjaźni, różnicach między ludźmi oraz akceptowaniu siebie nawzajem.

13 maja – DKK dla przedszkolaków w Stroniu
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać drogę powstawania książki – od pomysłu autora aż po gotową publikację trafiającą do rąk czytelników. Towarzyszyła temu lektura książki „Gdzie się zwierzę spać wybierze”, która wzbudziła wiele ciekawości i uśmiechu.

W dniu 19 maja w Przedszkolu w Stryszowie odbyła się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaka. Tym razem dzieci zapoznały się z książeczką pt. „Plastik fantastik?” koreańskiej autorki literatury dziecięcej Eun Ju-Kim. Autorką barwnych ilustracji jest Ji-Won Lee. „Plastik fantastik” to książeczka popularnonaukowa dla dzieci, która w sposób przystępny i atrakcyjny opowiada historię powstania plastiku, jego wielkiej popularności na świecie wynikającej z przydatności, ale także ogromnych zagrożeń dla środowiska związanych z jego masową produkcją i później utylizacją wielkich ilości plastikowych śmieci.
20 maja – DKK dla przedszkolaków z Dąbrówki
Do naszych klubów książki dołączyła grupa przedszkolna z Dąbrówki! Dla nich również przygotowaliśmy książeczkę „Jak mama została Indianką?”. Świetnie się bawiliśmy, rozmawiającym, o tym, jak fajnie można spędzać czas z rodzicami.

21 maja – DKK dla dorosłych
21 maja miał miejsce Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w siedzibie GOK-u w Stroniu. W tym miesiącu członkinie miały wyjątkowe wyzwanie: naszą lekturą był tom poezji! „Dwukropek” Wisławy Szymborskiej przyniósł nam wiele cennych spostrzeżeń i przemyśleń. Wymieniałyśmy się cytatami, które najbardziej nas zaciekawiły lub urzekły swoją celnością spostrzeżeń, precyzją doboru słów czy pięknem brzmienia. Świetnie było się wymienić tymi poetyckimi doświadczeniami w naszym DKK-owym gronie. Dziękujemy za to spotkanie!
Tak nam właśnie upłynął maj: nie tylko wśród zachwytów nad zielenią drzew czy euforycznym śpiewem ptaków, ale również wśród książek – naszych dobrych przyjaciół – zawsze gotowych powitać nas szeroko otwartymi stronami.
























