Dyskusyjny Klub Książki

„Piegowate opowiadania”

W dniu 14 marca w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki dla Przedszkolaka, odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stryszowie. Tym razem dzieci zapoznały się z książką Renaty Piątkowskiej pt. „Piegowate opowiadania ”, z ilustracjami Iwony Cała. „Piegowate opowiadania” to pełne humoru opowieści o przygodach przedszkolaka Tomka, którego komentarze w zabawny sposób interpretują przytrafiające mu się zdarzenia oraz zaobserwowane zjawiska.

Zdjęcie przedstawia grupę czterdziestu przedszkolaków pozujących do zdjęcia grupowego z Panem z Biblioteki Publicznej w Stryszowie. Zdjęcie zostało zrobione w sali przedszkolnej podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaka, podczas którego dzieci czytały i dyskutowały o piegowatych opowiadaniach.

„Baśń o świętym spokoju”

Każdy czasem marzy o świętym spokoju. Tylko czy spokój zawsze jest czymś przyjemnym. O tym rozmawiały przedszkolaki z ZSP w Stroniu na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej to wzruszająca historia opowiadająca o Królu Miłosławie, który najbardziej na świecie kochał spokój. Zmieniło się to jednak, pewnej wietrznej i burzliwej nocy. Jest to przepiękna baśń o niezrozumieniu, miłości i poświęceniu. Serdecznie polecamy najmłodszym czytelnikom!

Zdjęcie przedstawia grupę piętnastu osób z przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stroniu, trzymających w rękach książki dla dzieci pt. „Basia”. Dzieci wraz z wychowawcą oraz Panią Bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Stroniu pozują do zdjęcia grupowego

„Moje zabawki są moje”

Wiosna tuż tuż, niedługo będzie można bawić się na placach zabaw, więc dzisiaj w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki czytaliśmy książki mówiące o tym, że warto się dzielić swoimi zabawkami, bo wtedy zabawa jest zdecydowanie przyjemniejsza. Najpierw wysłuchaliśmy książki Aleksandry Stańczewskiej „Moje zabawki są moje”, a następnie Anity Głowińskiej z serii Kicia Kocia „To moje!”.

Zdjęcie przedstawia grupę trzydziestu pięciu dzieci z przedszkola w Szkole Podstawowej w Łękawicy z Panią z Biblioteki Publicznej w Łękawicy. Zdjęcie zostało zrobione w Sali przedszkolnej podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaka, podczas którego dzieci czytały i dyskutowały o książce „Moje zabawki są moje”.