napis "festiwal wielkanocnych smaków"

W sobotę 23 marca 2024 roku w Stryszowie odbył się Festiwal Smaków Wielkanocnych. Mieszkańcy Gminy chętnie przybywali na teren stryszowskiego stadionu LKS Chełm, a powodów do świętowania nie brakowało.

Pierwszym punktem programu było oficjalne przywitanie przez Wójta Gminy Stryszów wszystkich zebranych, a następnie wystąpienie zaproszonych Gości. W dalszej kolejności nowo otwarta tężnia została uroczyście poświęcona przez proboszcza parafii Stryszów.


Na zgromadzonych czekały pięknie ozdobione stoły wielkanocne z przygotowanymi smakowitymi tradycyjnymi potrawami. Te kulinarne dzieła sztuki zostały wykonane przez utalentowane koła gospodyń wiejskich z terenu całej gminy. Za tę feerię barw, smaków i zapachów, która z pewnością zachwyciła każdego z przybywających, należą im się najwyższe słowa uznania. Bez wątpienia była to uczta nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu wytrawnych koneserów jedzenia

Uroczystość uświetniły występy zespołów wokalnych działających w Gminnym Ośrodku Kultury: Dziecięcego Zespołu Regionalnego oraz Fermaty. Radosne dźwięki akordeonu i pełne mocy głosy naszych śpiewaków skutecznie ociepliły atmosferę po nagłej pogodowej zawierusze, która rozegrała się na zewnątrz.

W tym dniu Stryszowski Klub Senior+ świętował również swoje drugie urodziny. Z tego tytułu w odpowiednim momencie w centrum ogólnego zainteresowania znalazł się imponujący tort. Goście zostali uraczeni kawałkami celebracyjnego ciasta, śpiewali przy tym „Sto lat”, a następnie podziwiali skecz i biesiadę w wykonaniu Seniorów.

W czasie trwania imprezy wszyscy chętni do spędzenia chwili w artystycznym stylu mieli okazję, aby uwić wyjątkowe, kolorowe palmy wielkanocne. Z pomocą instruktorów z GOK-u spore grono entuzjastów tego pomysłu zaczęło fantazyjnie dobierać to gałązki, to kwiatki, to wstążki, tworząc jedyne w swoim rodzaju kompozycje palmowe. Warsztaty te zyskały duże zainteresowanie, co nas bardzo ucieszyło. Mamy nadzieję, że wykonane przez Was palmy podbiły serca rodziny i przyjaciół.

Festiwal Smaków Wielkanocnych okazał się dniem, w którym doświadczyliśmy nie tylko różnorodnego oblicza marcowej pogody ale i wielobarwnych odsłon wielkanocnych kulinariów, tradycji i sztuki. Dziękujemy wszystkim za uświetnienie tego dnia swoją obecnością!