W dniach 22-23 września odbyła się wycieczka na Dolny Śląsk. Pierwszego dnia odwiedziliśmy górnicze miasto Wałbrzych a następnie udaliśmy się do pięknego uzdrowiska jakim jest Szczawno – Zdrój. Spacerując jego uliczkami podziwialiśmy cudownie zazielenione parki i Dom Zdrojowy, ufundowany przez księżną Daisy.

Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Książ będący trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce, należący do Książęcego Parku Krajobrazowego. Zwiedzając komnaty z okien podziwialiśmy zarówno niesamowite krajobrazy jak i piękne ogrody zamkowe, którymi mieliśmy okazję spacerować.

Nocne zwiedzanie Twierdzy Kłodzko, spacer z historią podziemnymi tunelami a na końcu wystrzał z XIX wiecznej armaty wywarł na każdym ogromne wrażenie.

Drugiego dnia udaliśmy się do miasta Kłodzko, który swoimi klimatycznymi uliczkami, zabytkowym ratuszem i barokową Kolegiatą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny urzekł każdego uczestnika wycieczki. Ostatnim punktem wycieczki była Kopalnia Złota w Złotym Stoku, w której wydobywano zarówno złoto jak i Arsen.

Serdecznie dziękujemy za ten wspólny wyjazd i z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.