Grafika z napisem ballady i romanse ora z dziewczyną w kwiatah

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu BALLADY I ROMANSE w kwocie 19 000 zł . Zadanie pt. „Zaskoczmy Mickiewicza – Ballady i romanse w gminie Stryszów” ma celu upamiętnienie dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które jak pamiętamy rozpoczęły epokę romantyzmu w polskiej kulturze. Projekt realizowany będzie w zabytkowym dworze w Stryszowie, który będzie tworzył wspaniałą scenerię dla zjawisk nadprzyrodzonych tak charakterystycznych dla twórczości romantycznej. W spektaklu u boku profesjonalnych aktorów zagrają amatorzy – dzieci, młodzież i seniorzy – mieszkańcy naszej Gminy. Premiera spektaklu zostanie zarejestrowana, a film udostępniony na naszej stronie.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Sportu