Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu wraz z Dworem w Stryszowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Lanckorona – Studium nocy 11.03.2023r. o godz. 15:00.
Wystawa fotografii Artura Brockiego to jesienno-zimowe kadry klimatycznej Lanckorony, miasteczka na stoku góry. To samotny spacer po pustych uliczkach, gdzie czuć wilgoć jesieni, powiewy nadchodzącej zimy i zapach drewnianych domów, które pamiętają nie jedną historię.

Wszystkie prezentowane fotografie zostały wykonane nocą i są efektem wielomiesięcznych obserwacji Lanckorony, ale nie z perspektywy turysty, który zatrzymuje się w tym miejscu na krótką chwilę. Starannie dobrane kadry tworzą tajemniczą opowieść o nocnym miasteczku. A po drugiej stronie obiektywu człowiek stąd, nocny obserwator.

Na wernisażu o wystawie opowie Stanisław Chyczyński, a później będzie można posłuchać koncertu Tamary Kalinowskiej, artystki Piwnicy pod Baranami.

Wstęp wolny.

Artur Brocki – członek Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości”.

Specjalizuje się w fotografii sakralnej i religijnej. Głównym motywem fotograficznym są dla niego pątnicy, zanikający folklor i ludowa religijność,emocje i obyczajowość pielgrzymów i uczestników wydarzeń religijnych, takich jak kalwaryjskie Misteria Męki Pańskiej, czy prawosławne Przemienienie w Grabarce.

Najczęściej fotografuje Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i jej okolice.


Więcej na stronie autorskiej fotografa: https://arturbrocki.com/

Plakat informujący o wystawie "Lanckorona studium nocy" wernisaż sobota 11 marca godz 15:00