Zdjęcie pierniczków ze wzorkami lukrowymi

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Gminny Ośrodek Kultury jak co roku prowadził tradycyjne warsztaty dekorowania pierniczków. Odwiedziliśmy wszystkich Przedszkolaków.

W dniach 11 – 19 grudnia 2023 roku trzynaście grup przedszkolnych wraz z panią instruktor
z GOKu pięknie lukrowało i przyozdabiało pierniczki, które według tradycji zawisną na choinkach w domach dzieci. Każdy Przedszkolak z pomocą lukru oraz kolorowych pisaków i różnego rodzaju cukrowych ozdób wyczarował na pierniczkach piękne i niepowtarzalne wzory. W czasie tych zajęć dzieci dzielnie tworzyły niesamowite i kolorowe szlaczki świetnie się przy tym bawiąc. 13 grudnia uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej z Dąbrówki dzięki uprzejmości KGW „Dąbrowianka” w ich siedzibie razem z instruktorem z GOKu mogli upiec i udekorować według własnych niesamowitych pomysłów świąteczne pierniczki. W środę 20 grudnia zaprosiliśmy dzieci do świetlicy GOKu. Jak co roku tradycyjnie przygotowaliśmy pierniczki, by wspólnie je udekorować.

Pierniczkowe zajęcia jak zawsze przyciągają miłośników tych świątecznych wypieków. Ta niesamowita tradycja pieczenia i ozdabiania piernikowych ciastek pomaga uprzyjemnić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dekorowanie pierniczków to piękna tradycja ale i świetna zabawa!!!