Zdjęcie słonecznika

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie wraz z Uczestnikami Projektu Fotograficznego zapraszają do Stryszowa 1 października 2022roku.

W tym dniu w Dworze w Stryszowie o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Stryszów – dotyk piękna”, na którą składają się zdjęcia wykonane przez uczestników projektu oraz instruktora fotografa. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 30 zdjęć.

Uczestnicy zajęć projektowych rozpoczęli przygodę fotograficzną od zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obsługi aparatu w trybie manualnym oraz jak korzystać z zasady trójpodziału i co to kompozycja w fotografii. Dowiedzieli się także, gdzie znajdują się na zdjęciu mocne punkty oraz jakie rodzaje kompozycji można wykorzystać, by kadry przyciągały wzrok. W trakcie tych spotkań uczestnicy wykorzystywali nowo nabyte wiadomości w trakcie zajęć praktycznych. Kolejnym krokiem było wyruszenie z aparatem w plener wraz z instruktorem fotografem Arturem Brockim i poszukiwanie nietuzinkowych kadrów. Zadaniem projektu było wzmocnienie tożsamości kulturowej oraz upamiętnienie lokalnego dziedzictwa historycznego poprzez odkrywanie na nowo zabytkowych miejsc czy budynków oraz piękna otaczającej przyrody na terenie Gminy Stryszów i uwiecznienie ich z użyciem aparatu fotograficznego. Wykorzystując nowe umiejętności uczestnicy projektu przemierzali wszystkie miejscowości Gminy Stryszów i zamykali w ciekawe kadry kapliczki, kościoły, budynki, charakterystyczne miejsca czy piękne widoki.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Wernisaż uświetni koncert plenerowy Luka Mazur Quartet o godz. 18:00.

Zespół tworzą:

Michael Jones – skrzypce, altówka;
Max Kowalski – kontrabas elektryczny;
Jakub Mazur – perkusja;
Łukasz Mazur – fortepian, instrumenty klawiszowe. 

Już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!!!