Kobieta w średnim wieku obok napis "Spotkanie z Irena Małysą"
Kobieta w średnim wieku ubrana w komplet garniturowy przemawia do publiczności. Na stoliku obok stoją trzy książki, laptop i notatki.

𝑾𝒆 𝒘𝒕𝒐𝒓𝒆𝒌 (7 maja) mieliśmy wielką przyjemność gościć u siebie pisarkę Irenę Małysę – autorkę bestsellerowej serii kryminalnej o Baśce Zajdzie. Jej książki charakteryzują się dynamicznym, obrazowym, autentycznym stylem, pięknymi nawiązaniami do lokalnych miejsc i kultury, przemyślanym podejściem do łączenia wątków historycznych ze współczesnością, a także odważnym eksplorowaniem trudnych tematów. Sama Irena Małysa jest postacią niezwykle inspirującą, pełną energii i potrafiącą w szybkim czasie zjednać sobie słuchaczy swoimi opowieściami, o czym mogliśmy się przekonać podczas 𝒔𝒑𝒐𝒕𝒌𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒂𝒖𝒕𝒐𝒓𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐.

Dowiedzieliśmy się między innymi:

  •  jak zaczęła się literacka przygoda autorki
  •  jak można wpływać swoimi książkami na życie innych
  • dlaczego Babia Góra jest tak fascynująca
  •  skąd Irena Małysa czerpie inspiracje do swoich historii i postaci
  • jak narodziła się w jej głowie Baśka Zajda
  • czego możemy się spodziewać po jej najnowszej książce
  • a także, jakie plany i marzenia malują się na horyzoncie pisarki
Dwie kobiety rozmawiają przy stoliku, na którym ułożono trzy książki, notatki i otwarty laptop. W tle ścianka dekoracyjna z napisem „Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu”.

Za to niesamowicie pozytywne spotkanie pełne wrażeń, zaskakujących ciekawostek i barwnych anegdot serdecznie dziękujemy Irena Małysa strona autorska. 𝑾𝒕𝒐𝒓𝒌𝒐𝒘𝒆 𝒓𝒐𝒛𝒎𝒐𝒘𝒚 na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. Życzymy dalszej 𝒐𝒘𝒐𝒄𝒏𝒆𝒋 𝒍𝒊𝒕𝒆𝒓𝒂𝒄𝒌𝒊𝒆𝒋 𝒑𝒓𝒂𝒄𝒚, kolejnych sukcesów i spełnienia marzeń! I z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie przyszłość pisana piórem Ireny Małysy.

Opis zdjęcia: Grupa ludzi w różnym wieku stoi w rzędzie przy kobiecie, która trzyma bukiet kwiatów. Wszyscy się uśmiechają. W tle ścianka z napisem “Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie”.

O gościni:

Irena Małysa — autorka kryminałów, z wykształcenia pedagożka specjalna. Mieszka w malowniczej miejscowości pod Babią Górą. Matka dwójki dzieci. Kocha zwierzęta i ludzi. Oprócz pisania książek zajmuje się prowadzeniem własnej firmy oraz domu tymczasowego dla bezdomnych psów. Obserwuje, słucha, opowiada. Zakochana w folklorze.

Związana z Wydawnictwem MOVA. Powieść kryminalna „W cieniu Babiej Góry” była jej debiutem literackim. Od tego czasu napisała dwie kolejne książki z serii o Baśce Zajdzie: „Więcej niż jedno życie” oraz „Daleko od Babiej Góry”. 29 maja premierę będzie miała czwarta książka w dorobku pisarki — „Demony Babiej Góry”.

Grupa ludzi w różnym wieku stoi w rzędzie przy kobiecie, która trzyma bukiet kwiatów. Wszyscy się uśmiechają. W tle ścianka z napisem “Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie”