Dyskusyjny Klub Książki

12.01.2023 r. w Bibliotece Publicznej w Stroniu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaków. Tym razem przedszkolaki zmierzyły się z Potworami z „Księgi Potworów” Michała Rusinka oraz „Małej Encyklopedii Domowych Potworów” Stanislava Marijanowića. Klubowicze poznali między innymi Cerbera, Chimerę, Dżinna, Minotaura oraz dowiedzieli się gdzie czai się Łakomiec Wielki, Głupulus Nudnawy, Telemaniak i Kichoprychacz. Książki okazały się wspaniałymi lekturami, które rozwijają wyobraźnię, kształtują osobowość oraz uczą empatii i pokonywania lęków. Na zakończenie dzieci stworzyły i namalowały własne potwory.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci z przedszkola siedzącej na krzesełkach w świetlicy GOK. Słuchają oni czytanej bajki o potworach przez Panią bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Stroniu.
Zdjęcie przedstawia grupę pięciu dzieci siedzących na podłodze i pozujących do zdjęcia. Prezentują oni swoją pracę – namalowanego potwora ich oczami.

DKK dla Przedszkolaka w Stryszowie!

W dniu 17 stycznia odbyło się kolejne cykliczne spotkanie w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki dla Przedszkolaka, w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Stryszowie.

W zajęciach udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych, wysłuchując tekstu książki – „Franklin boi się burzy” autorstwa Paulette Bourgeois z wieloma barwnymi i atrakcyjnymi wizualnie ilustracjami Brendy Clark.

Książeczki o żółwiu Franklinie to popularna na całym świecie kanadyjska seria o edukacyjnym i poznawczym charakterze, przeznaczona dla dzieci młodszych.

Zdjęcie przedstawia Pana Bibliotekarza z Biblioteki Publicznej w Stryszowie, który pokazuje dzieciom ilustracje do czytanej bajki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaka.Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na podłodze w Sali przedszkolnej słuchając czytanej im bajki „ Franklin boi się burzy”.


„Baśń o świętym spokoju”
W dniu 19 stycznia przedszkolaki z Łękawicy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki wysłuchały „Baśni o świętym spokoju” Zofii Staneckiej, w której okazuje się, że święty spokój nie jest tak cenny jak relacje międzyludzkie, dla których warto się zmienić i porzucić utrwalone zasady. Druga książka, którą dzisiaj czytaliśmy to baśni „Flecista z Hameln”. Morał płynący z tej lektury, to przestroga przed niedotrzymywaniem danego słowa.

Zdjęcie przedstawia grupę pozujących dzieci z Panią Bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Łękawicy do zdjęcia grupowego. Pani Bibliotekarz trzyma w rękach przeczytane dzieciom książki.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków w Łękawicy
Zdjęcie przedstawia Panią bibliotekarz, która pokazuje ilustracje do czytanej książki dzieciom przedszkolnym siedzącym na podłodze w przedszkolu w Łękawicy.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków w Łękawicy