Biblioteka Publiczna w Łękawicy

Biblioteki Publiczne Gminy Stryszów rozpoczęły działalność, w ramach programu prowadzonego przez Instytut Książki, Dyskusyjny Klub Książki dla przedszkolaków. Pierwsze spotkanie odbyło się w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Łękawicy. Bohaterką spotkania była książka „Basia i tablet” Zofii Staneckiej. Dzieci wysłuchały przygód Basi i jej rodzeństwa związanych z nowo otrzymanym tabletem, a także usłyszały ostrzeżenia Basi przed niebezpieczeństwem uzależnienia się od tabletu i innych sprzętów elektronicznych. Na zakończenie spotkania przeczytaliśmy wspólnie książkę ze zbiorów przedszkolnych „Pucio uczy się mówić'” i doskonale bawiliśmy się razem z bohaterami książki w zabawy dźwiękonaśladowcze.

Biblioteka Publiczna w Stryszowie

W ramach programu Dyskusyjny Klub Książki dla przedszkolaka, w dniu 18 października odbyło się pierwsze spotkanie w przedszkolu w ZSP w Stryszowie. W zajęciach udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych, wysłuchując tekstu – „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej, oglądając barwne ilustracje Marianny Sztyma. Baśń skupia się na magii i siłach nadprzyrodzonych posiadając morał, który można odczytywać wielopłaszczyznowo, ale motywem wiodącym jest przesłanie, iż na świecie są sprawy i osoby, dla których warto zmienić utrwalony porządek i wcześniej ustalone zasady.

Była to doskonała okazja, aby poznając ciekawą historię i dyskutując o książce, miło spędzić czas.

Biblioteka Publiczna w Stroniu

Czy warto się dzielić?

20 października odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Przedszkolaka
w Bibliotece Publicznej w Stroniu. Grupa 6 latków z ZSP w Stroniu pojawiła się w bibliotece, aby wysłuchać lektury i wspólnie o niej porozmawiać. Październikowa lektura pt.  „Moje zabawki są moje” autorstwa Aleksandry Stańczewskiej opowiadała o korzyściach wynikających z umiejętności dzielenia się.  Julka – główna bohaterka książki przekonała się o tym ile radości daje  wspólna zabawa i możliwość wymieniania się zabawkami  na placu zabaw.  Po wysłuchaniu opowiadania Mali Klubowicze  ochoczo dzielili się swoimi spostrzeżeniami  i refleksjami. Przedszkolaki podkreśliły, że dzielenie jest ważne, ale ważne jest również szanowanie czyjeś własności.  Do miłego zobaczenia  w listopadzie!