26 września 2025 roku zaprosiliśmy mieszkańców gminy Stryszów na wyjątkowe wydarzenie podsumowujące projekt „Edukacyjno-kulturalne wędrówki Strysza” realizowany przez GOK, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Popołudnie to miało wyjątkowy charakter – składało się z premiery międzypokoleniowego spektaklu z udziałem lalek pt. „O Stryszu wędrowcu” oraz towarzyszącej wystawy fotografii, malarstwa i ceramiki powstałych w trakcie realizacji projektu.












