Pluszowy miś to zabawka, która obchodzi 119 urodziny. Jej początek to wzruszająca historia rannego podczas polowania misia, którego prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt kazał uwolnić. Pewien producent zabawek, usłyszawszy tę opowieść wyprodukował 25 listopada 1902 roku pierwszego pluszowego misia i nazwał go, na cześć Prezydenta – Teddy Bear. Święto pluszowego misia obchodzone jest od 2002 roku. Pluszowy miś towarzyszy niejednemu dziecku w trudnych i radosnych chwilach.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Stroniu gościła klasę II Zespołu Szkolnego – Przedszkolnego w Stroniu. Uczniowie zapoznali się z Misiami- bohaterami wielu książkowych bajek. Zachęcamy wszystkie dzieci do odwiedzenia bibliotek i odszukania bajki ze swoim ulubionym misiem.

Zdjęcie przedstawia dzieci oglądających książki o misiach.
Zdjęcie przedstawia dzieci z drugiej klasy Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu na wizycie w Bibliotece Publicznej w Stroniu z okazji święta Pluszowego Misia.