Wydarzenia kulturalne
organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu mają charakter otwarty. Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r (t.j. Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631 z późn zm.) na nieodpłatne utrwalenie wizerunku, w formie fotografii analogowej i cyfrowej, w ramach uczestnictwa w wydarzeniach oraz jej nieodpłatnego rozpowszechniania przez organizatorów bez ograniczeń terytorialnych i czasowych w materiałach dotyczących promocji wydarzeń oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb własnych podmiotu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz.926 z późn. zm.).

Info!
Zespoły
ZESPOŁY

Kapela i Zespół "STRONIANIE"
Zespól regionalny „Stronianie” powstał z inicjatywy Kazimierza Grzybka – byłego dyrektora Domu Kultury w Stroniu. Trzon zespołu stanowią mieszkańcy Stronia i Zakrzowa, ale występują w nim także mieszkańcy Stryszowa, Łękawicy, Skawinek, Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej o zespole przeczytać można - tutaj -

„Mali Stronianie” - Dziecięcy  Zespół Regionalny.
Od stycznia 2012 roku działa Dziecięcy Zespół Regionalny „ Mali Stronianie”. Zespół kultywuje  tradycje i  zwyczaje ludowe charakterystyczne dla naszego regionu.  Mali Stronianie prezentują pieśni oraz obrzędy ludowe. Jest to grupa naśladująca dorosły zespół Stronianie.  Członkami zespołu są dzieci z terenu Gminy Stryszów. Dziecięcy zespół regionalny prowadzi instruktor – Mieczysław Stanowski.  O oprawę muzyczną zespołu dba instruktor  Bogdan Porębski.

Prezentując folklor ziemi stryszowskiej zespół ukazuje jej piękno również poprzez tradycyjny strój, który stanowi jeden z podstawowych wyznaczników odrębności regionalnej. Strój dziewczęcy składa się z białej bawełnianej bluzki z koronką, aksamitnego gorsetu w kolorze  bordowym  z kaletkami,  z przodu sznurowanego czerwoną  wstążką. Gorset zdobiony jest złotą lamówka i szelążkami.  Granatowa spódnica w kwiaty przykryta jest  białą, bawełnianą zapaską. Spod spódnicy wystaje haftowana halka.
Chłopcy ubrani są w białe haftowane koszule, granatowe kamizelki obszyte czerwoną lamówką sięgające do bioder oraz spodnie z czarnego sukna. Młodzieńcy noszą wysokie czarne buty z cholewami   oraz czarne kapelusze z czerwoną wstążką.Aktualnie online
bullet.gif Gości online: 6

bullet.gif Użytkowników online: 0

bullet.gif Łącznie użytkowników: 1
bullet.gif Najnowszy użytkownik: GOK
Nasi Partnerzy