Piknik historyczny
W dniu 19 września 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu zaprosił uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z terenu Gminy Stryszów do udziału w grze terenowej oraz pikniku historycznym. Działania te były częścią projektu „Pamięć i tożsamość – lekcja historii Gminy Stryszów”. Dzień ten rozpoczął udział w grze terenowej, która przebiegała po terenie Gminy Stryszów. W trakcie tego przedpołudnia uczestnicy poznawali historię naszego terenu. Druga częścią spotkania był udział w pikniku historycznym, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach dawnych zawodów, spotkali się z grupą rekonstrukcji historycznej oraz rozegrali bitwy paintballu laserowego. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli zapewniony pyszny poczęstunek w trakcie pikniku.  Działania te zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.